Jiří Moravec
Ke Skalce 1002
561 69  Králíky

+420 607 667 233
motocentrumkralikyseznam.cz

www.motokraliky.cz
www.moto-benelli.cz
Back
Next
O společnosti:

AJP je portugalský výrobce off-road motocyklů. Společnost založili roku 1987 bratři Antonio a Jorge Pintovi, jejichž iniciály daly značce jméno. Již od roku 1991 AJP zaznamenalo mnoho úspěchů v portugalských národních enduro soutěžích, když v letech 1996-2000 získalo pět titulů v řadě. V letech 1996, 1997 a 1999 získala továrna AJP také tituly z offroad maratonů. V roce 2001 světlo světa spatřil nový model AJP PR3 125 ccm se čtyřtaktním motorem. V roce 2003 byl zahájen prodej modelu PR4 200 ccm. Právě s nástupem tohoto modelu začala portugalská AJP dále expandovat do světa. Mezi vývozními zeměmi najdete např. : Španělsko, Polsko, Itálii, Řecko, Francii, Německo, Anglii, Japosko, Brazílii, Českou Republiku a Slovensko. Zatím nejnovější model AJP PR5 250 ccm byl světu představen v roce 2009. Od té doby prochází lehkými změnami a továrna AJP s model PR5 získává opět řadu titulů v domácích i mezinárodních enduro soutěžích. Motocykly AJP dokáží být společníky pro každodenní dojíždění a zároveň opravdu sportovním náčiním v jednom. Hlavní myšlenkou bylo vyvinout motocykl,který dokáže potrápit stroje konkurenčních věhlasných Výrobců při hobby i ostrých soutěžích,zároveň poskytnout užitnou hodnotu motocyklu pro denní užití a to vše s minimálními nároky na údržbu. Vzhledem k použitým komponentům předních výrobců si můžete být jisti, že jedinou překážkou na cestě Vám bude jen nedostatečné odhodlání zdolávat nové výzvy !

NIC SE NEVYROVNÁ POCITU Z JÍZDY CESTOU, KTEROU NIKDO PŘED VÁMI NIKDY NEJEL !
Antonio Pinto
Redakční testy motocyklů AJP
Ostrý test endura AJP PR5 250
KATALOG
DOPLŇKŮ
AJP
2014
UŽIVATELSKÉ
MANUÁLY
Máte dotaz? Napište nám:

- Vyplňte mailový kontakt na Vás
- Vepište Váš dotaz
- Opište spam kod
- Odešlete

Nezapomeňte připsat jakého sortimentu se Váš dotaz týká!
authorized dealer
Značce AJP se jako jedné z mála podařilo skloubit opravdu endurový podvozek s předními komponenty s dostatečně silným a servisně nenáročným motorem a to vše obalit do krásného designu, opatřit plnou homologací pro silniční provoz a vše ještě dovršit nízkou pořizovací cenou !! AJP v sobě spojuje motocykl pro denní užití a zároveň je připraven zdolávat nástrahy závodů a dokonce sbírat vítězné věnce.. Je jen na Vás jak svůj motocykl AJP budete používat. Jedno jisté, motocykl Vám bude věrným společníkem ať se rozhodnete jakkoliv.
Vybírejte z nabídky (kliknutím na model stroje):
Motocykly PR5 250ccm nabízí vrchol nabídky výrobce a jsou výsledkem vývoje, při kterém byly zhodnoceny dlouholeté zkušenosti ve výrobě a údaje nasbírané při soutěžích.
Modely PR5 se skládají ze špičkových komponentů předních výrobců a to při zachování nízké ceny. Motor PR5 ,který je vodou chlazený, je velmi silný ve spodních a středních otáčkách s velkým kroutícím momentem. Tyto hodnoty jsou velmi důležité pro správnou enduro jízdu a zároveň zaručují celkovou ekonomičnost provozu.

Modelová řada PR4 obsahuje ještě více inovativních prvků ,které motocykly AJP odlišují od konkurence. PR4 lze již považovat za opravdu dospělé stroje. Máte na výběr z objemových tříd 125ccm pro začínající jezdce a 240 ccm pro opravdové nadšence a to opět v provedení Enduro a Supermoto. PR4 se mohou pochlubit profi prvky podvozku, inovativními technologiemi, ekonomickým provozem a neskutečnou lehkostí v ovladatelnosti. Komponenty jako Reikon, Michelin, Sachs, Marzocchi,kompozitní rám atd..snad mluví za vše. AJP PR4 Enduro 240 ccm již několikrát bodoval v domácích i mezinárodních enduro soutěžích s umístěním na předních příčkách.
Je jen na Vás jaký model i vyberete !


AJP PR3 je unikátní motocykl, je to přehlídka technických inovací ,které stroje AJP odlišují od konkurence. Rám v kombinaci hliníkových dílů a ocelové kolíbky, nabízí dokonalou pevnost, lehkost a inovativní design. PR3 obsahuje vlastní technologie jako například palivová nádrž umístěná ve středu motocyklu, leštěná kyvná vidlice, špičkové komponenty odpružení, které v kombinaci s ¾ koly zaručují dokonalý požitek z jízdy. PR3 je právě proto vhodný stroj i pro jezdce menších postav a dívky. V kombinaci s elektrickým startérem a téměř bezúdržbovým motorem chlazeným vzduchem a olejem nabízí PR3 kombinaci stroje pro denní použití i opravdu ostrou enduro jízdu. Model PR3 je nabízen v 5 různých verzích od ekonomicky založené 125 ccm a až po špičkově vyladěnou 240 ccm a to obojí ve verzích Enduro a Supermoto.
Model PR3 byl navržen a vyvinut pro všechny uživatele všech věkových kategorií, vždy si vyberete správnou volbu pro váš jízdní styl a pro vaše potřeby .


AJP PR7 je štíhlé stavby s delším rozvorem zajišťující vysokou stabilitu i při vysokých rychlostech. Veliké zdvihy tlumičů předurčují,že je připravena i pro velmi težký terén. Nádrž pod sedlem motorky zaručuje perfektní centralizaci hmoty a také dojezd hodně přes 300km při normálním režimu jízdy. Váha motorky bez benzínu je cca 145-8 kg dle výbavy. převodovka obsahuje 6 rychlostních stupňů. Motor je léty osvědčený držák a tahoun z Husqvarny TE 630 poupravený pro provoz v PR7 a vyráběný v italské továrně SWM. Vstřikování paliva zaručuje bezproblémový chod a bleskovou odezvu na přidání plynu.
REKLAMNÍ
FOCENÍ
by MSfoto
Prohlédněte si galerii povedených fotografií motocyklového novináře Jardy Šímy, který na počátku roku 2016 naplnil svůj sen a vydal se společně se seriovým motocyklem AJP PR5 250 a výpravou Karla Lopraise a jeho Tatrou do Dakaru.
Není tajemstvím, že motocykl zvládl tuto výpravu bez sebemenší ujmy.